• Kirişçi, Yunus Emre Cd. 36A, 70100 Karaman Merkez/Karaman
  • Bizi Arayın :0 338 212 81 10

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası
Opsion Sigorta

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası

Kişilerin hayatları boyunca beklenmedik bir kaza, hastalık ya da sağlıkla ilgili oluşacak bir takım sorunla başa çıkmaları gerekmektedir. Sağlık giderlerini yanı sıra bir hastalık her türlü tanı ve tedavi süresi işlemlerin de, en seçkin sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle sağlanması ve mali bir kaygı yaşamadan ya da herhangi bir mali durumun kaygısı yaşanmadan hazırlanmış kişiye özel sigorta türüne sağlık sigortası denmektedir. Bu sigortanın gerekçesi insan sağlığını kapsamaktadır. Genel ve özel şartlar dâhilinde, kişilerin belli primler ödeyerek sahip oldukları poliçelerde gerekli işlemlerin yapılmasına olanak sağlanacaktır. Kişilerin sağlıkları olmadan yapamayacakları için sağlıklarına oldukça önem vermeleri gerekmektedir.

Bu yüzden sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.Bayanların da sağlık sigortası yaptırırken göz önüne aldıkları doğum giderlerinin ve yeni doğan bebek bakımı hizmetinin yanı sıra, acil yardım, PSA ve Mamografi gibi sağlık hizmetlerinin karşılanmasına olanak sağlamaktadır. Bayanların her konu da kendilerine daha iyi bakmaları ve özen göstermeleri gerekmektedir. Bu yüzden alacakları her önlem için ince bir düşünce gösterip her açıdan düşünülmesine özen gösterilmektedir. Özellikle bayanların kadın hastalıkları diye bir bölümü var, bu yüzden rutin kontrollerinin yılda en az bir kere yaptırmaları gerekmektedir. Yaptıracakları işlemlerin pekte ucuz olmadıkları bilinmektedir. Bu durumda göz önüne alınarak sağlık sigortalarının yaptırmaları gerekmektedir.

Kişilerin birbirinden farklı ve belli kapsamlar altında zengin içerikler içeren ürün yelpazesi arasında sizin ve aileniz için uygun bir sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Böylelikle kişileri her konu da bir güvence durumu söz konusu olduğu gibi sağlık açısından da kişiler kendilerini güvence altına almaları gerekmektedir. Üstelik kişilerin bütçelerine uygun bir prim almaları gerekmekte bu yüzde de kişilerin prim için seçeceği prim seçeneklerinin uygun olması kişiler için önemlidir. Kişilerin yaptırmış oldukları poliçeler göz önüne alındığın da tedavi için geçerli olan masrafların sigorta tarafından tazminatlar şeklinde karşılanması gerekmektedir. Bu şartlar çerçevesinde genel ve özel şartlar içermekte olduğunu bilmemiz kişilerin içinde bulundukları durumda hangi durumlar da sağlık sigortalarının geçerli olacağına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kişilerin sağlık sigortası yaptırırken bazı durumları göz önünde bulundurması gerekir. Özellikle teminat dışında kalan haller de kişilerin sigortalarının geçerli olmayacağını bilmeleri gerekir. Bu durumlara bakacak olursak; harp ve harp niteliğin de harekât, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç karışıklıklar yaşandığın da geçerlilik söz konusu değildir. Cürüm işlemek ve cürme teşebbüsünde bulunmak, tehlike de bulunan kişileri ve malları kurtarmak için kişilerin ağır bir tehlikeye maruz kalmasını sağlayacak hareketler de bulunmak, özellikle esrar, eroin gibi uyuşturucu madde kullanımın da kişilerin sağlık sigortaları geçerliliğini korumamaktadır. Bu yüzden kişileri bazı durumları göz önünde bulundurarak davranmaları gerekmektedir. Böylelikle kişilerin sağlıklarına verdikleri önem de açığa çıkmış olur.

HIZLI TEKLİF ALa

Yeşil Kart Sigortası Nedir?

Şehirleri hatta ülkeleri birbirine bağlayan karayollarında yerli, yabancı, lüks, demode her türden aracı aynı anda trafikte görmek mümkündür. Zaman zaman uyum, zaman zamanda kazayla karışık hallerine şahit olduğumuz bu araçların, olası bir kaza ihtimaline karşı güvence altında olması ve karşı tarafı da güvence altına alması yasalar gereği zorunludur. Ülkemizde zorunlu olan trafik sigortası, bu gibi maddi manevi kayıplı kazaları teminat altına alan önemli bir uygulamadır. Fakat bu uygulama Türkiye sınırları içerisinde trafiğe çıkan araçlar için geçerli olmakta olup, sadece TR plakalı araçları kapsamı altına almaktadır.Peki ülkemize giriş yapacak yabancı plakalı araçlar, ya da ülkemizden başka ülkeye gidecek taşıtların bu durumda ne yapması gerekmektedir?

İster sınırlar aşılsın, ister ülkeler değişsin her taşıtın mutlaka güvence altında olması gerektiğini, kazanın nerede, ne zaman, hangi şehirde ve ülkede geleceği belli olmadığı için yabancı plakaya sahip araçlarında sigorta kapsamında olması iktiza ettiğini savunan ülkemizde, bu uygulama Yeşil Kart Sigortası adı altında işlemektedir.

Her ülkede ayrı ayrı zorunlu trafik sigortası yaptırma mecburiyetini ortadan kaldıran bu sistem, her aracın sınırlara takılı kalmadan güven içinde seyahat etmesini amaçlamaktadır.Gerek ticari, gerekse seyahat amaçlı Türkiye ye giriş yapacak yabancı plakalı araçların sigortalanma işleminin yapıldığı ve olası kayıpların teminat altına alındığı Yeşil Kart Sertifikası, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu tarafından düzenlenmektedir.

Başvuru, Poliçenin oluşturulması ve sigortanın başlatılması, biten poliçenin yenilenmesi, zarar tazminlerinin yapılması gibi bu tip çalışmaların hepsi bu kurum tarafından yürütülmektedir.Yeşil kart sertifikasına sahip bir araç hangi ülkede kazaya karışırsa karışsın, karşı tarafın uğrayacağı maddi manevi kayıplar güvece altında olmaktadır. Ancak bu sertifikanın teminatlarından yararlanabilmek için kaza yapılan ülkenin bir yeşil kart bürosuna sahip olması gerekmektedir.

Çünkü olası bir vaka karşısında bütün sorumluluklar bu bürolarda olacağı o ülkenin yasaları çerçevesinde zarar tazmin tutanakları oluşturulacağı için tazminlerde ilk olarak bu şart aranmaktadır. Daha sonrasında kaza tespit tutanakları, poliçe fotokopisi, alkol raporu, ifade ve fotoğraf tutanakları gibi dokümanlar da, olası kaza sonucu mutlaka bu kuruma ibraz edilmesi gereken diğer önemli belgeler arasındadır. Çok sık seyahat eden ya da iş gereği ülke ülke dolamak zorunda olan insanların yaptırabileceği oldukça avantajlı bir poliçe türü olan Yeşil Kart Sigortası sayesinde, hem ülkemizdeki yabancılar, hem dışı ülkedeki kendi insanlarımız kesintisiz güvende olmaya devam edebilecekler.

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
Opsion Sigorta

Hizmet Talep Formu

 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.
100 % Müşteri Memnuniyeti

En önemli şeyleri planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak hikayeler için buradayız.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@opsionsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın 0543 226 9613
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?